Ivan Solnica

Ahoj vieš sa nám v úvode predstaviť?

Ked pršalo mrholilo bradaté bábo sa narodilo, a pár rokov na to som pri štedrej večeri zistil, že mi vôbec nechutí kapor, ale milujem ich športový lov.

Ako si sa dostal k rybačke a rybám?

Ako malé decko 8-9 rokov vďaka staršiemu bratovi a kamarátom. Lov na malú udičku červenice. Samozrejme pytlák. Prvý rybársky lístok v 12 rokoch a potom to už išlo. Relácia Ryby, rybky, rybičky sa nahrávala na kazetu a staaaaale dokola sledovala s nadšením.

Prečo práve kaprárina?

Lebo si viem dokonale oddýchnuť od okolitého sveta a myšlienky na spôsob lovu, taktiku, sledovanie vody, okolia, prírody ma napĺňajú šťastím a pri zábere nikdy neviem aký poklad je na druhom konci prútu.

Rieka alebo stojatá voda? A prečo?

Na toto nemám odpoveď, ale viem, že raz mám chuť chytať jazerá, po pár mesiacoch príde chuť na rieku a zase sa venujem tej. O nejaký čas príde chuť na ďaleké vyvážky, extrem fishing a niekedy doslovnú drinu, potom zase oddych a lov zo stoličky na malom štrkovisku a tak stále dokola…

Prečo práve produkty PirkoBaits Slovakia?

Politika firmy sa mi páči, Andrejov prístup a nenásilný spôsob propagácie. Rozumne vytvorené produkty a kvalita, ktorá ma presvedčila a stále utvrdzuje, že som sa rozhodol správne.

Ak si k vode môžeš zobrať len jednu príchuť boilies od PirkoBaits , ktorá by to bola?

Glm Krab.

Ktorý úlovok sa ti vryl do pamäti a prečo?

Obrovský šupík z Kráľovej a preto, že bola pri tom moja Slávka. Bol to brutálny boj v noci vo vlnách so zelinami, prúdom, ale s mojim víťazstvom.

Tvoj osobný rekord?

Môj rekord mal toľko kg na koľko aj vyzeral. Pre mňa sú kg len symbolika, je mi to v koncovom dôsledku fuk. Keby sa ma niekto spýta, koľko mám chytených rýb 20+, no netuším.

Myslíš si, že v receptúre boilies hraje väčšiu rolu zloženie boilies alebo aróma?

Zaleží na tom o aký lov ide, ak krátkodobý (pár hodín) tak aróma, ak dlhodobý aj aj.

Aké sú tvoje rybárske plány do budúcna? Máš nejaké rybárske sny?

Byť pri vode čo najviac a v práci čo najmenej.

Ak by si mohol odkazáť niečo Andrejovi čo by to bolo?

"Ja nevypijem a aj tak zachytám."